انتخاب کلید فلاش تانک برایتان سخت است؟ اگر اخیراً به فکر تغییر دکوراسیون افتاده اید، قطعاً در جریان هستید که فلاش تانک توکار یکی از جدیدترین تجهیزات سرویس بهداشتی می باشد. به دنبال خرید فلاش تانک توکار قطعاً نیاز به خرید کلید فلاش تانک برایتان پیش آمده است. کلید فلاش تانک توکار یک پنل است که یک الی دو عدد کلید روی آن نصب شده. در صورتی استفاده از فلاش تانک توکار برایتان میسر می شود که کلید فلاش تانک توکار را نصب کرده باشید. برای خرید کلید فلاش تانک باید نکاتی را در نظر بگیریم که در این مقاله با آن ها آشنا می شویم. در غیر این صورت ممکن است ریسک عدم موفقیت در کسب رضایت از کلید فلاش تانک بالا برود.

1- انتخاب کلید همسان با فلاش تانک

توجه کنید که برند کلید فلاش تانک با برند فلاش تانک باید همخوانی داشته باشد. امکان نصب کلید ویسام برای استراکچر فلاش تانک ایران برای شما وجود ندارد. بنابراین ابتدا باید اقدام به خرید فلاش تانک کنید سپس به سراغ خرید کلید استراکچر بروید. بعضی افراد اشتباهاً ابتدا کلید می خرند و زمانی که به سراغ خرید استراکچر می روند به هر دلیلی ممکن است نتوانند فلاش تانک همان برند را تهیه کنند. در نتیجه هزینه ای که برای خرید کلید فلاش تانک متقبل شده اید، سوخت می شود.

2- ظرفیت تخلیه متناسب با فلاش تانک

اگر فلاش تانک دوزمانه تهیه کرده اید، کلید فلاش تانک هم باید دوزمانه انتخاب کنید. معمولاً ظرفیت تخلیه ی ی کلید های دوزمانه، متناسب با فلاش تانک دوزمانه ی همان برند است. اما شما به این نکته توجه کنید که از نظر ابعاد و عملکرد باید فلاش تانک و کلید به هم شباهت داشته باشند.

3- جنس کلید فلاش تانک

همانطور که می دانید فضای حمام و دستشویی تا حدودی شامل رطوبت می شود. شما باید برای فلاش تانک کلید ضدزنگ و مقاوم تهیه کنید. فلاش تانک محصولی است که شبانه روز افراد درحال استفاده از آن هستند و یک وسیله ی مصرفی است. از این رو باید استحکام لازم را داشته باشد تا در برابر استفاده ی مکرر و فشردن کلید، دچار مشکل نشود. جنس کلید باید از فولاد زد زنگ باشد و می توانید این موضوع را هنگام خرید کلید فلاش تانک، پیگیری کنید.

4- استاندارد ایمنی کلید

طراحی و تولید کلید فلاش تانک شما باید کاملاً استاندارد و شرکتی باشد. این محصولی است که در معرض برق و آب قرار دارد و عدم استاندارد آن ممکن است سبب برق گرفتگی یا مشکلات مشابه شود. البته اکثر کلید فلاش تانک توکار و کلید فلاش تانک کلاسیک در بازار، استاندارد هستند. توصیه ما این است از محصولات غیر قانونی به دلیل ارزان بودن، اکیداً استفاده نکنید.

5- تناسب اندازه کلید با مساحت سرویس

استفاده از کلید های بزرگ با طراحی درشت برای سرویس و حمام کوچک توصیه نمی شود، این عدم تناسب بصری موجب زشت شدن دکوراسیون حمام و سرویس می شود.

فلاش تانک چیست؟

شناخت ماهیت فلاش تانک می تواند کمک شایانی در انتخاب کلید فلاش تانک به شما کند. به طور کلی وظیفه ی فلاش تانک این است که با خالی کردن آب مخزن خود کمک به شستشوی کاسه توالت شما کند. درکل، تجهیزات فلاش تانک شامل مخزن، پمپ تخلیه، شناور و سایر قطعات می باشد. با این تفاوت که برای فلاش تانک توکار باید استراکچر نصب کنید اما در فلش تانک روکار این گونه نیست. انواع مختلفی از فلاش تانک وجود دارد مثل  فلاش تانک زمینی، فلاش تانک تک پایه، دوپایه و… جنس  فلاش تانک معمولاً از پلاستیک ABS، استینلس استیل و پلاستیک فشرده می باشد. 

عملکرد سیفون فلاش تانک به این صورت است که آب را از مخزن اصلی به سمت بالا می کشد و سپس به سمت پایین که همان کاسه توالت شما است هدایت می کند. در واقع بعد از هدایت آب به درون مخزن فلاش تانک شما، آب برای خروج باید یک مسیر u شکل را طی کند تا درنهایت از پایین خارج شود. به دلیل اینکه ساختار آب دارای مولکول های چسبنده است ، زمانی آب شروع به حرکت در مسیرu شکل می کند خلأ ایجاد می شود و به این صورت آب با فشار زیادی به سمت خروجی فلاش تانک شما هدایت می شود. در فرآیند تخلیه آب فلاش تانک ، با به وجود آودن خلأ، توپ شناور  می افتد و دریچه ی ورودی باز می شود و مجدد درون مخزن فلاش تانک شما پر از آب می شود.

انواع فلاش تانک

  • مدل فلاش تانک توکار

برای توالت فرنگی دیواری، توالت فرنگی پایه دار و حتی توالت ایرانی می توانید فلاش تانک توکار تهیه کنید. نام دیگر فلاش تانک توکار والهنگ، استراکچر والهنگ است. برای نصب استراکچر باید دیوار سرویس بهداشتی شما از ضخامت مطلوبی برخوردار باشد. اتصالات و تجهیزات فلاش تانک توکار کاملاً پنهان است و زیبایی سرویس بهداشتی شما را مختل نمی کند. دوام و استحکام فلاش تانک توکار بسیار زیاد است. جنس موادی که درون این سیستم قدرتمند به کار رفته بسیار مستحکم می باشد. برخی از این متریال در فلاش تانک روکار هم به چشم می خورند. در صورتی که فلاش تانک توکار دارید می توانید انتخاب کلید فلاش تانک خود را از برند های متنوع داشته باشید.

  • مدل فلاش تانک روکار

اگر توالت فرنگی معمولی، توالت ایرانی دارید می توانید فلاش تانک روکار نصب کنید. مکانیسم تخلیه ی آب توسط این نوع فلاش تانک به صورت اهرم طنابی و دکمه ای می باشد. بنابراین حتی اگر فلاش تانک روکار دارید هم می توانید اقدام به انتخاب کلید فلاش تانک کنید. تجهیزات این نوع فلاش تانک روی دیوار سرویس بهداشتی شما نصب می شود. این نوع فلاش تانک نسبت به فلاش تانک روکار قدیمی تر است. قطعاً تجربه ی استفاده از این نوع فلاش تانک را دارید. به فلاش تانک روکار اصطلاحاً سیفون هم می گویند. شما با کشیدن اهرم طناب متوجه می شوید که آب درون مخزن فلاش تانک با صدا و فشار زیادی آزاد می گردد. در خرید فلاش تانک باید بدانید که قیمت فلاش تانک توکار استراکچر نسبت به قیمت فلاش تانک زمینی بیشتر است. علت این موضوع هم پیشرفته بودن عملکرد فلاش تانک توکار می باشد.

تجهیزات استراکچر فلاش تانک و توالت

  • تانک (مخزن فلاش تانک)

مخزن فلاش تانک شما همان تانک است. حجم آبی که این مخزن ها ظرفیت دارد حدود 7 لیتر می باشد. پس از هر بار که شما با فشردن دکمه کلید فلاش تانک و یا کشیدن طناب فلاش تانک تخلیه می کنید، مخزن مجدد پر می شود. مخزن فلاش تانک متشکل از دو مخزن کوچک و بزرگ است. شما در صورت لزوم می توانید میزان آبی که می خواهید تخلیه شود را انتخاب کنید.

  • کلید فلاش تانک توکار 

نصب کلید فلاش تانک به شما این امکان را می دهد که از قابلیت تخلیه دو زمانه برخوردار شوید. تخلیه دوزمانه فلاش تانک به این منظور است که در دوحجم کم و زیاد بتوانید آب را تخلیه کنید. یکی از کلید های پنل کلید فلاش تانک برای این است که آب بیشتری تخلیه کنید. کلید دیگری هم برای این است که آب کمتری تخلیه کنید.

  • سیفون

سیفون توالت، یک دریچه ی یک طرفه است. جنس سیفون معمولا ً از پلاستیک است. به سیفون، شیر فلپ هم گفته می شود. فرآیندی که در ابتدای مقاله توضیح دادیم که موجب تخلیه آب از مسیرu شکل می شود، توسط سیفون انجام می گیرد. به این ترتیب که سیفون توالت شما مانند یک دیافراگم عمل می کند و موجب کشیدگی آب به بالا یا پایین می گردد. این فرآیند سیفونیک نام دارد. قطعه ی سیفون به توالت وصل می شود اما ارتباط تنگاتنگی با تخلیه ی فلاش تانک شما دارد.

در حقیقت تمام تجهیزات و اتصالاتی که در سرویس بهداشتی شما نصب می شوند یک سیستم هستند که شاید مجزا باشند اما عملکرد آن ها وابسته به یک دیگر است. به طور مثال همین سیفون اگر در سرویس بهداشتی شما نصب نشود موجب تصاعد گازهای نامطبوع و مشکلات متعددی خواهد شد. 

کلید فلاش تانک توکار ویسام

اگرفلاش تانک شما از برند ویسام است، باید برای خرید کلید فلاش تانک منزلتان از بین مدل های کلید فلاش تانک برند ویسام انتخابتان را به سرانجام برسانید. با نصب کلید فلاش تانک ویسام می توانید  علاوه بر تخلیه ی آسان مخزن فلاش تانک، از قابلیت تخلیه دو زمانه استفاده کنید. انواع رنگ مشکی، طلایی، سفید و کروم را می توانید از این برند باکیفیت انتخاب کنید. طرح پنل کلید فلاش تانک ویسام به صورت مستطیل است و دکمه های متنوعی دارد

کلید فلاش تانک توکار گبریت

اگرفلاش تانک شما از برند گبریت است، باید برای خرید کلید فلاش تانک منزلتان از بین مدل های کلید فلاش تانک برندگبریت انتخابتان را به سرانجام برسانید. با نصب کلید فلاش تانک گبریت می توانید  علاوه بر تخلیه ی آسان مخزن فلاش تانک، از قابلیت تخلیه دو زمانه استفاده کنید. انواع رنگ مشکی، طلایی، سفید و کروم را می توانید از این برند باکیفیت انتخاب کنید. طرح پنل کلید فلاش تانک گبریت به صورت مستطیل و دایره است و دکمه های متنوعی دارد

شما میتوانید برای تهییه انواع کلید های ف5لاش تانک های تو کار با ما در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه