راهنمای خرید شیرآلات آشپزخانه

اگر در حال ساخت یک خانه یا ساختمان جدید یا بازسازی یک ساختمان قدیمی هستید، احتمالا به دنبال نصب یا تعویض شیرآلات ساختمان هستید. یکی از اجزای مهم ساختمان که باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ شیرآلات آن است. شیرآلات بی‌کیفیت در زمان کوتاهی خراب یا پوسیده می‌شوند و هزینه‌ای اضافی تحمیل می‌کنند. به علاوه ظاهر و زیبایی شیرآلات هم در جلوه و نمای بخش‌های مختلف ساختمان مهم است. این اهمیت مخصوصا در قسمت آشپزخانه بسیار آشکار است. زیرا در نظر دید همه‌ی افراد است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی درباره انتخاب شیرآلات مناسب برای آشپزخانه در اختیارتان قرار دهیم. پس این مقاله را از دست ندهید.

سایز شیرآلات آشپزخانه

هنگام خرید شیر برای ظرفشویی آشپزخانه، دقت داشته باشید که سایز شیر آب مناسب با سایز ظرفشویی باشد. به طوری که برای ظرفشویی کوچک از شیر کوچک و برای سینک بزرگ، شیر آب با سایز بزرگ انتخاب شود.

شیرآلات آشپزخانه برحسب نوع علم

علم ثابت

در این نوع شیر، همانطور که از اسم آن مشخص است، علم شیر ثابت است. علم این شیرها فقط در دو جهت چپ و راست حرکت می‌کنند.

شیر آشپزخانه شاوری یا شلنگ‌دار

در این نوع از شیر ظرفشویی، شلنگی در داخل علم شیر وجود دارد. این شلنگ به سمت بیرون از علم حرکت می‌کند. به همین دلیل طول این شیرها متغیر است و می‌توان در همه جهات حرکتشان داد. بنابراین به راحتی می‌توان تمام نقاط سینک را با استفاده از شیر شاوری آب گرفت و شست. شیر آشپزخانه شاوری یا شلنگ‌دار

شیر ظرفشویی فنری

شیر فنری هم مانند شیرهای شاوری انعطاف پذیر بوده و بنابراین برای سینک‌های بزرگ بسیار مناسب هستند. نکته‌ی قابل توجه آنکه این نوع از شیرهای ظرفشویی ارتفاع بیشتری نسبت به سایر انواع شیر ظرفشویی دارند. پس باید مراقب فاصله‌ی بین سینک و آبچکان باشید.

شیرهای دوکاره یا تصفیه‌دار

این نوع از شیرهای آشپزخانه برای کسانی که قصد دارند از دستگاه تصفیه آب استفاده کنند مناسب است. در واقع این نوع شیر ظرفشویی دارای دو ورودی آب است. یکی از ورودی ها برای آب لوله کشی شهری و دیگری برای وصل کردن به دستگاه تصفیه آب است.

رنگ شیرآلات

مسئله‌ی دیگری که در هنگام انتخاب و خرید شیرآلات آشپزخانه مهم است، رنگ شیرآلات است. این مسئله در زیبایی فضای آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد. شیرآلات آشپزخانه‌ی در رنگ‌های کروم، طلایی، طلایی مات، رزگلد، سفید، هفت رنگ و مشکی تولید و روانه‌ی بازار می‌شوند.

راهنمای خرید شیرآلات آشپزخانه

معمولا رنگ کروم پرطرفدارترین رنگ برای شیرآلات است. رنگ سفید همه پسند است و رنگ مشکی هم جلوه‌ی بسیار زیبایی دارد. رنگ‌های رزگلد و طلایی رنگ‌های خاص و در عین حال زیبایی هستند. اما شیر ظرفشویی هفت رنگ بسیار خاص بوده و طراحی منحصر به فردی دارد.

در پایان

در مقاله‌ای که مرور شد، تلاش بر آن بود تا راهنمایی برای خرید شیرآلات آشپزخانه ارائه شود. این نوع شیرآلات برحسب نوع علم به چهار دسته تقسیم می‌شوند. این چهار دسته شامل شیرهایی با علم ثابت، شیرهای ظرفشویی شاوردار، شیر ظرفشویی فنری و شیر ظرفشویی دوکاره یا تصفیه‌دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه