این مشکل یکی از مشکلات رایج در نصب و تعمیر توالت فرنگی است و علل گوناگونی دارد. بیایید نگاهی به برخی از آن‌ها بیندازیم:

  • رسوب گرفتن لوله‌ها، یکی از دلایلی است که مجرای لوله‌ها می‌گیرد و می‌بینید که آب به جای پایین رفتن از لوله‌ها، در کاسه باقی می‌ماند و یا با سرعت خیلی خیلی کمی تخلیه می‌شود.
  • نصب نادرست. اگر لوله‌ها توسط فردی حرفه‌ای و کاربلد نصب نشده باشند، هنگام استفاده به مشکل بر خواهید خورد.
  • قطر لوله‌ها کم است. وقتی لوله‌ها قطر نامناسبی داشته باشند، آب نمی‌تواند به سرعت خالی شود.
  • زیاد بودن زانوهای سیفون. اگر آب به جای مستقیم رفتن از لوله‌ها، در پیچ و خم زانوهای سیفون گیر کند، رد شدنش به کندی صورت می‌گیرد و شما متوجه عدم تخلیه کامل توالت فرنگی می‌شوید.
سیفون تخلیه توالت فرنگی
سیفون تخلیه فرنگی

 

در صورت عدم تخلیه کامل، چه مشکلاتی پیش می‌آید؟

به هیچ عنوان نباید به مشکل پایین نرفتن آب از کاسه دستشویی فرنگی بی‌توجهی کنید! این مسئله قادر است مشکلاتی برای شما ایجاد کند. یکی از این مشکلات، بوی بد توالت است. اگر آب پایین نرود، بوی توالت بالا می‌ماند.

مشکل دیگر، افزایش رطوبت است و هر کس که از بیرون وارد دستشویی شود، متوجه گرفتگی و نمور بودن توالت می‌شود. افزایش رطوبت به تنهایی کافیست تا دیوارهای دستشویی و حمام کپک بزنند. همین کپک‌ها، بستر کافی برای رشد انواع قارچ‌ها و میکروب‌ها را محیا می‌کنند و نهایتا، می‌تواند برای ساکنین خانه، بیماری‌های پوستی و تنفسی ایجاد کند. به جز این مشکل، یکی دیگر از معضلاتی که در این شرایط با آن مواجه خواهید شد، حشرات موذی نظیر سوسک است که دستشویی را اشغال می‌کنند و منجر به سلب آرامش می‌شوند.

چرا سیفون توالت فرنگی عمل نمی‌کند؟

اگر آب تخلیه نمی‌شود، ممکن است به جز مشکلات مربوط به توالت و لوله‌های آن، سیفون هم مشکل داشته باشد.

سیفون باید عایق‌بندی درستی داشته باشد و حجم آب کافی داخل آن باشد که با فشار، آبِ جمع شده در کاسه توالت را تخلیه کند. به‌جز آن، دریچه خروجی سیفون هم باید بررسی شود. بسته نبودن این دریچه، مانع کار کردن درست پمپ می‌شود و فشار کافی برای تخلیه‌ی کامل آب کاسه توالت به وجود نمی‌آيد. دلیل آخری که برای علت جمع شدن آب در توالت فرنگی وجود دارد، خرابی در تنظیمات است. تنظیم نبودن سیفون، تاثیر مستقیمی بر نحوه تخلیه توالت فرنگی دارد. (برای یادگیری روش تعمیر و تعویض پمپ تخلیه توالت فرنگی، به این مقاله رجوع کنید.)

 

سیستم تخلیه توالت فرنگی
توالت فذنگی

 

روش رفع مشکل عدم تخلیه کامل توالت فرنگی

  1. اگر این مشکل، به این دلیل ایجاد شده که چیزی در کاسه گیر کرده، راه حل مشخص است! باید با چیزی، مانع را بردارید. می‌توانید موادی برای رفع گرفتگی توالت بسازید. برای این ترکیب، نیاز به مایع شوینده، جوش شیرین و سرکه، و یک سطل دارید. یک پیمانه مایع شوینده، جوش شیرین و سرکه را داخل کاسه توالت بریزید و کمی صبر کنید. بعد از حدود ۳۰ دقیقه، سطل را از آب داغ پر کنید، دست خود را بالا ببرید و یک مرتبه توی چاه خالی کنید. فشار آب، به رفع انسداد کمک می‌کند.
  2. از تلمبه دستی کمک بگیرید. این روش، یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌هاست. باید در حالی که سوراخ توالت را آب پر کرده، تلمبه را آن‌جا بگذارید و بکشید. این کار را که دو سه مرتبه انجام دهید، می‌بینید که مسیر باز شده و آب سریعا تخلیه می‌شود.
  3. اگر مشکل جمع شدن آب، خرابی فلاپر توالت است، باید آن را عوض کنید. فلاپر، در پایین مخزن است و آب را وارد کاسه می‌کند. خراب بودن فلاپر مانع رفت و آمد راحت آب می‌شود و در نتیجه، آب در کاسه می‌ماند.

جمع بندی

اگر این مسئله آسایشتان را به هم زده و خودتان نمی‌توانید با آن مقابله کنید، اگر برای رسیدگی به وضعیت توالت و سیفون نیاز به نیروهای متخصص دارید، اصلا نیاز نیست نگران باشید چون آچاره این مشکل را خیلی زود و سریع برایتان رفع می‌کند. برای این که در سایت آچاره سفارش خود را ثبت کنید، کافیست ما را در گوگل سرچ کنید و پس از انتخاب سرویس، متخصص، و زمان دریافت سرویس، سفارش خود را به رایگان ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه